Lincoln Townley
Lincoln Townley (27. prosince 1972) Londýn, Velká Británie. Malíř samouk, který zkoumá temnější stránku lidské osobnosti a maluje abstraktní portréty osobností. Než se ve svých 40 letech začal věnovat umění jako kariéře, byl Townley publicistou celebrit a PR manažerem. Townley pracoval v Královské akademii v letech 2015 a 2016. Townley získal důvěru, aby namaloval největších ikony světa a od Britské akademie filmových a televizních umění v Los Angeles pověření malování celebrit v letech 2015 a 2016. V roce 2017 se jeho obraz boxera Muhammada Aliho prodal za 623 000 $.

https://lincolntownley.com/

Zdravice od autora

Virtuální galerie

O autorovi - Lincoln Townley

Seznamte se s autorem

Lincoln Townley je britský současný umělec známý svými expresivními figurálními malbami. Temné a často mučené obrazy Townleyho díla, čerpané z umělcova podvědomí, se snaží vyvolat „chaos bublající těsně pod povrchem našich životů, který řídí naše touhy uspět a zvítězit v životě,“ vysvětlil. Charakterizovaná svými agresivními tahy štětcem a rolovacími plochami, tato díla také odrážejí bravado a nebojácnost Townleyho tváří v tvář osobním vnitřním bojům jako člověk i jako jako umělec. Narodil se 27. prosince 1972 v Londýně ve Velké Británii a je převážně umělec samouk. Svému malířství se začal věnovat poté, co byl střízlivý a opustil svou původní kariéru v marketingu nočních klubů a svou minulost uvedl jako zdroj inspirace pro jeho ranou tvorbu, kterou shromáždili lidé jako Charlie Sheen, Al Pacino a další celebrity. Townley vystavoval na mezinárodní úrovni, mimo jiné The National Gallery, The Royal Academy, Somerset House, The Saatchi gallery, a The Brisbane Powerhouse. Žije a pracuje v Los Angeles, CA.

https://lincolntownley.com/


 
Sociální sítě autora

Novinky ze světa umění

Chcete vědět, co se ve světě umění děje?

Lincoln Townley potvrzuje v nejprestižnějším aukčním domě v Sothebys v New Yourk, kde se konala aukce umění Day Contemporary Art (19.11.2021), svůj raketový růst a zájem sběratelů i investorů. Jde již o 3. aukci, tentokrát již prestižní Day Live Aukci za účasti světových sběratelů a investorů. Téma ...