Mr. Brainwash
Umělec Mr. Brainwash vlastním jménem Thierry Guettas (Francouz nar. 1966) je jeden z nejslavnějších současných POP ART a STREET ART umělců a kameraman, jeho graffiti a současná díla jsou sběrateli velmi vysoce ceněny. 

Zdravice od autora

Virtuální galerie

Díla autora - Mr. Brainwash

Tato díla u nás můžete zakoupit

O autorovi - Mr. Brainwash

Seznamte se s autorem

Mr. Brainwash se narodil v Garges-lès-Gonesse v Paříži ve Francii, ale s otcem a několika sourozenci se přestěhoval do Los Angeles ve věku 15 let po smrti své matky. Umělec navštěvoval střední školu Fairfax asi rok, poté školu opustil a začal organizovat akce spojené s Hollywoodem.

Začal podnikal s prodejem vintage oblečení v Los Angeles, New Yorku a Miami. Svůj zájem o graffiti objevil během návštěvy Francie v roce 1999, kde se dozvěděl, že jeho bratranec byl notoricky známý pouliční umělec Invader! Svůj talent pro kameru objevil při natáčení nočních aktivit Invadera a dalších pouličních umělců, jako je Shepard Fairey , jehož plakáty OBEY se objevily v mnoha městech po celém světě, a Zevs . 
V té době vznikal plán zveřejňovat dokumentární videa o práci graffiti umělců. V roce 2009 se Mr.Brainwash setkal s Banksym a podporoval ho na jeho výstavě v Los Angeles - Barely Legal, který navštívilo mnoho známých osobností a sběratelé umění. Oba umělci se poté rozhodli natočit podrobný dokument o tajemné umělecké scéně graffiti. Výsledkem byl dokumentární film Exit through the Gift Shop nominovaný na Oscara , který měl premiéru na filmovém festivalu Sundance 2010. Film ukazuje rychlý nástup Mr. Brainwashe na pouliční uměleckou scénu prostřednictvím jeho děl, jako je portrét Jima Morrisona, který se prodal za 100 000 $ a jeho obraz Charlieho Chaplina , který se odhaduje na  90 000 $. Po velkém úspěchu filmu přitáhl Mr. Brainwash svou rostoucí fanouškovskou základnu k výstavám, jako je ta v galerii opery.v Londýně, který byl po dvou dnech vyprodán. Hudebníci jako Madonna a rocková kapela Red Hot Peppers jsou fanoušky Mr. Brainwashe a rádi využívají i jeho uměleckých služeb na mnoho propagačních aktivit.
Sociální sítě autora

Novinky ze světa umění

Chcete vědět, co se ve světě umění děje?

Lincoln Townley potvrzuje v nejprestižnějším aukčním domě v Sothebys v New Yourk, kde se konala aukce umění Day Contemporary Art (19.11.2021), svůj raketový růst a zájem sběratelů i investorů. Jde již o 3. aukci, tentokrát již prestižní Day Live Aukci za účasti světových sběratelů a investorů. Téma ...