BAMBI
Bambi (Londýn 1982) je pseudonym současného britského pouličního umělce. Její práce se zaměřují na současnou ženskou identitu a její vztah k patriarchální kultuře. Zdůrazňuje také politickou a sociální nespravedlnost. „Bambi“ je odvozeno od dětské přezdívky „Bambino“ z dětství a je populárním umělcem ve světě showbusinessu.

Zdravice od autora

Virtuální galerie

Díla autora - BAMBI

Tato díla u nás můžete zakoupit

O autorovi - BAMBI

Seznamte se s autorem

Bambi je pseudonym současného britského pouličního umělce známého svými vzorovanými graffiti. Bambi využívá reprezentativní snímky, aby nabídla sociální komentáře a řešila politické problémy. Velice často používá zobrazení významných současných osobností, jako je umělec Ai Weiwei, zesnulá britská zpěvačka Amy Winehouse nebo fotbalová hvězda David Beckham. Umělcova tvorba se zaměřuje na současnou ženskou identitu a její vztah k patriarchální kultuře, komodifikaci uměleckého světa a politické nespravedlnosti. "Být umělcem je o tvůrčí svobodě," řekla. "Chci zachránit svět, a proto je v mé práci vždy přítomen sociální komentář." Je snadné žít se zavřenýma očima, ale to pro svět není uspokojivé ani užitečné. “ Narozený c. 1982 ve Velké Británii je od svého mládí aktivní graffiti umělkyní v londýnské čtvrti Islington. Práce Bambi je stejně pravděpodobné, že ozdobí ulice města, stejně jako stěny jejích sběratelů celebrit, mezi které patří Rihanna, Brad Pitt a Adele. Je známo, že její práce přinesly více než 100 000 liber. O tomto anonymním umělci je známo jen málo. 
Sociální sítě autora

Novinky ze světa umění

Chcete vědět, co se ve světě umění děje?

Lincoln Townley potvrzuje v nejprestižnějším aukčním domě v Sothebys v New Yourk, kde se konala aukce umění Day Contemporary Art (19.11.2021), svůj raketový růst a zájem sběratelů i investorů. Jde již o 3. aukci, tentokrát již prestižní Day Live Aukci za účasti světových sběratelů a investorů. Téma ...