COPE2
Fernando Carlo (známý jako Cope2) (z Jižního Bronxu, stát New York) je graffiti umělec ze čtvrti Kingsbridge. Maluje od roku 1978 a za svou práci získal mezinárodní uznání.

Zdravice od autora

Virtuální galerie

Díla autora - COPE2

Tato díla u nás můžete zakoupit

O autorovi - COPE2

Seznamte se s autorem

COPE2 ač světoznámý, ve světě graffiti zůstával nepovšimnut až do půlky devadesátých let. On a jeho klan (tým lidí, kteří dělají graffiti) „Kings Destroy“ (dříve „Kids Destroy“, nebo jednoduše „KD“ jsou ústředním bodem filmu o graffiti Kings Destroy. Cope2 byl jeden z hlavních cílů newyorského Vandal Squad (státní organizace bojující proti vandalismu) a byl uvězněn za vandalismus, obchodování s drogami a držení drog (heroinumarihuanyLSD a cracku). Uvěznění následovalo vydání dvousetsedmdesáti stránkové knihy Cope2: True Legend („Cope2: Skutečná legenda“). Cope2 začal s graffiti na konci sedmdesátých let, jeho bratranec Chico 80 zasvětil Copeho do kreslení a začlenění do „graffiti rodiny“. Shromáždil kolem sebe vlastní klan zvaný Kids Destroy, který se přejmenoval na Kings Destroy poté, co se stal králem čtvrté linky (metra).
Sociální sítě autora

Novinky ze světa umění

Chcete vědět, co se ve světě umění děje?

Lincoln Townley potvrzuje v nejprestižnějším aukčním domě v Sothebys v New Yourk, kde se konala aukce umění Day Contemporary Art (19.11.2021), svůj raketový růst a zájem sběratelů i investorů. Jde již o 3. aukci, tentokrát již prestižní Day Live Aukci za účasti světových sběratelů a investorů. Téma ...