Novinky uměleckého světa

Banksyho malba Game Changer, která vyjadřuje poctu pracovníkům v první linii během globální pandemie COVID dosáhla po 14 minutách dražení světového aukčního rekordu. Kupec nabídl přes 14,4 milionu liber a s aukční přirážkou se cena vyšplhala na 16,8milionů liber. (495 mil Kč!)

Výtěžek z prodeje uměleckého díla poputuje na podporu zaměstnanců a pacientů nemocnice v Southamptonu a na prospěch přidružených zdravotnických a charitativních organizací ve Velké Británii, které zlepšují péči a léčbu poskytovanou národní zdravotní službou. 

Obraz zobrazující malého chlapce, který si hraje s panenkou zdravotní sestry jakožto superhrdinky, zatímco Batman a Spiderman leží vedle v koši, byl do nemocnice v Southamptonu doručen loni v květnu se vzkazem, který říkal: „Díky za všechno, co děláte. Doufám, že vám toto místo trochu rozjasní, i když je jen černé a bílé.“

Světový aukční dům Christie’s, který dražbu organizoval sdělil, že cena 14,4 milionu liber za dílo o rozměrech 1x1m je pro Banskyho světovým aukčním rekordem. Cena navíc předčila i původní odhady, které se pohybovaly mezi 2,5 až 3,5 milionu liber.

Novinky ze světa umění

Chcete vědět, co se ve světě umění děje?

Lincoln Townley potvrzuje v nejprestižnějším aukčním domě v Sothebys v New Yourk, kde se konala aukce umění Day Contemporary Art (19.11.2021), svůj raketový růst a zájem sběratelů i investorů. Jde již o 3. aukci, tentokrát již prestižní Day Live Aukci za účasti světových sběratelů a investorů. Téma ...