Richard Hambleton
Richard Hambleton (23. června 1952 Vancouver – 29. října 2017 New York) byl kanadský výtvarník. Věnoval se pouličnímu umění. V letech 1984 a 1988 vystavoval na Benátském bienále. V roce 2017 o něm byl natočen dokumentární film Shadowman. Zemřel na rakovinu ve věku 65 let.

Zdravice od autora

Virtuální galerie

Díla autora - Richard Hambleton

Tato díla u nás můžete zakoupit

O autorovi - Richard Hambleton

Seznamte se s autorem

Richard Art Hambleton (23. června 1952 Vancouver – 29. října 2017 New York) byl kanadský výtvarník. Věnoval se pouličnímu umění. Jeho Alma mater byla Emily Carr University of Art and Design. V sedmdesátých letech vytvořil sérii Image Mass Murder, která spočívala v tom, že nakreslil křídou obrys lidských těl. Následně na místo vylil červenou barvu, takže místo vypadalo jako místo vraždy. Tato díla často překvapovala či šokovala kolemjdoucí. Tato díla vytvořil v celkem patnácti městech, a to jak v Kanadě, tak i ve Spojených státech amerických. Později měl řadu dalších projektů. V letech 1984 a 1988 vystavoval na Benátském bienále. V roce 2017 o něm byl natočen dokumentární film Shadowman. Zemřel na rakovinu ve věku 65 let.
Sociální sítě autora

Novinky ze světa umění

Chcete vědět, co se ve světě umění děje?

Lincoln Townley potvrzuje v nejprestižnějším aukčním domě v Sothebys v New Yourk, kde se konala aukce umění Day Contemporary Art (19.11.2021), svůj raketový růst a zájem sběratelů i investorů. Jde již o 3. aukci, tentokrát již prestižní Day Live Aukci za účasti světových sběratelů a investorů. Téma ...